Založ si blog

Cyklisti a kolobežkári ohrozujú chodcov na dunajskej promenáde.

Som chodec, cyklista aj vodič motorového vozidla. Keďže sa prerába karloveská  električková radiála často sa presúvam peši z Nám.Ľ.Štúra na Molecovu ulicu v Karlovej Vsi po dunajskom nábreží popri bytovom komplexe River Park.
Žiaľ, nedá sa hovoriť o pokojnej prechádzke. Po chodníku sa vozia kolobežkári na elektrokolobežkách, a cyklisti alebo elektrobicyklisti. Žiaľ, jazdia bezohľadne, rýchlo, aj viac ako 25 km/hod, veľa krát vedľa seba, neberúc do úvahy že môžu pri tej rýchlosti niekoho vážne zraniť. Kľučkujú medzi chodcami, malými deťmi, niekedy aj psíčkarmi a vo veľkej rýchlosti .Medzi 15 a 16 hodinou sa tam pravidelne premávajú elektroskútre, alebo aj mopedy na spaľovací motor. Na e-kolobežkách sa vezú niekedy aj dvaja dospelí ľudia alebo oteckovia vozia svoje malé deti.Cyklisti a kolobežkári vôbec neberú do úvahy že im môže vybehnúť z terasy reštaurácií pod kolesá dieťa alebo pes.Cyklisti často jazdia bez držania riadidieľ bicykla, niektorí stihnú aj pracovať s mobilným telefónom a o tom že jazdia so sluchátkami v ušiach a absolútne nevnímajú čo sa okolo nich deje ani nehovorím. Ďalšie nebezpečenstvo týchto dopravných prostriedkov je v tom, že ich nie je počuť.Idú úplne potichu. Stačí jeden úkrok chodca doprava alebo doľava a nešťastie je na svete.Cyklisti si dunajskú promenádu pomýlili so závodmi alebo so závodnou dráhou. Zatiaľ strkajú všetky kompetentné inštitúcie hlavu do piesku.
Otázka je, prečo dodržiavanie zákona o premávke na pozemných komunikáciach na dunajskej promenáde nikto nekontroluje ?
Čaká sa na nešťastie ?

Nečakajte na zápal pľúc. Liečte sa včas!

19.11.2021

Naši „odborníci“ na Sars Cov2 jednohlasne , spolu s vládou SR, tvrdia že na chorobu nie sú žiadne účinné lieky. Len očkovanie, podľa mňa ( a nie len podľa mňa) experimentálnymi mRNA vakcínami je to najsprávnejšie riešenie. Všade , v médiach printových, internetových,sociálnych sieťach, rozhlase a televízii, nečítame a nepočúvame nič iné, len koľko [...]

Včasná profylaxia a liečba ochorenia SARS Cov-2 – protokol FLCCC

07.11.2021

FLCCC_Alliance-I-MASKplus-Protocol-SLOVENSKY-Slovak Pre všetkých spoluobčanov ktorí nechcú po diagnostikovaní ochorenia SARS- Cov 2 iba čakať doma v karanténe čo sa s nimi stane dávam do pozornosti tieto Protokoly profylaxie a včasnej ambulantnej liečby COVID-19. Tu je odkaz na protokol FLCCC. [...]

Hovorme spolu

07.11.2021

Alebo: Dá sa pristupovať k opatreniam v štáte a ochoreniu SARS Cov 2 aj inak? Tú sú názory odborníkov, ktorým naše verejnoprávne ani komerčné média nedávajú veľa priestoru na vyjadrenie. Záznam video diskusie odborníkov z SR a ČR z 28.10.2021 https://www.hovormespolu.eu/ Pre všetkých spoluobčanov ktorí nechcú po diagnostikovaní ochorenia SARS- Cov 2 iba čakať [...]

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:14

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 29414x
Priemerná čítanosť článkov: 2941x

Autor blogu

Kategórie