Založ si blog

Cyklisti a kolobežkári ohrozujú chodcov na dunajskej promenáde.

Som chodec, cyklista aj vodič motorového vozidla. Keďže sa prerába karloveská  električková radiála často sa presúvam peši z Nám.Ľ.Štúra na Molecovu ulicu v Karlovej Vsi po dunajskom nábreží popri bytovom komplexe River Park.
Žiaľ, nedá sa hovoriť o pokojnej prechádzke. Po chodníku sa vozia kolobežkári na elektrokolobežkách, a cyklisti alebo elektrobicyklisti. Žiaľ, jazdia bezohľadne, rýchlo, aj viac ako 25 km/hod, veľa krát vedľa seba, neberúc do úvahy že môžu pri tej rýchlosti niekoho vážne zraniť. Kľučkujú medzi chodcami, malými deťmi, niekedy aj psíčkarmi a vo veľkej rýchlosti .Medzi 15 a 16 hodinou sa tam pravidelne premávajú elektroskútre, alebo aj mopedy na spaľovací motor. Na e-kolobežkách sa vezú niekedy aj dvaja dospelí ľudia alebo oteckovia vozia svoje malé deti.Cyklisti a kolobežkári vôbec neberú do úvahy že im môže vybehnúť z terasy reštaurácií pod kolesá dieťa alebo pes.Cyklisti často jazdia bez držania riadidieľ bicykla, niektorí stihnú aj pracovať s mobilným telefónom a o tom že jazdia so sluchátkami v ušiach a absolútne nevnímajú čo sa okolo nich deje ani nehovorím. Ďalšie nebezpečenstvo týchto dopravných prostriedkov je v tom, že ich nie je počuť.Idú úplne potichu. Stačí jeden úkrok chodca doprava alebo doľava a nešťastie je na svete.Cyklisti si dunajskú promenádu pomýlili so závodmi alebo so závodnou dráhou. Zatiaľ strkajú všetky kompetentné inštitúcie hlavu do piesku.
Otázka je, prečo dodržiavanie zákona o premávke na pozemných komunikáciach na dunajskej promenáde nikto nekontroluje ?
Čaká sa na nešťastie ?

Ivan Lučanič o parkovaní v Bratislave: Systém nastavili tak, aby čo najviac zarobil. Na úkor obyvateľov aj návštevníkov

23.08.2023

Toto vedenie hlavného mesta vníma auto ako niečo nežiaduce. Je to ideologická vec, hovorí bývalý petržalský úradník Ivan Lučanič. Ivan Lučanič pôsobil ako vedúci referátu statickej dopravy na miestnom úrade Petržalka, kde mal na starosti parkovací systém v tejto mestskej časti. Odkedy svoju parkovaciu politiku v celom meste zavádza magistrát, tento systém [...]

Nečakajte na zápal pľúc. Liečte sa včas!

19.11.2021

Naši „odborníci“ na Sars Cov2 jednohlasne , spolu s vládou SR, tvrdia že na chorobu nie sú žiadne účinné lieky. Len očkovanie, podľa mňa ( a nie len podľa mňa) experimentálnymi mRNA vakcínami je to najsprávnejšie riešenie. Všade , v médiach printových, internetových,sociálnych sieťach, rozhlase a televízii, nečítame a nepočúvame nič iné, len koľko [...]

Včasná profylaxia a liečba ochorenia SARS Cov-2 – protokol FLCCC

07.11.2021

FLCCC_Alliance-I-MASKplus-Protocol-SLOVENSKY-Slovak Pre všetkých spoluobčanov ktorí nechcú po diagnostikovaní ochorenia SARS- Cov 2 iba čakať doma v karanténe čo sa s nimi stane dávam do pozornosti tieto Protokoly profylaxie a včasnej ambulantnej liečby COVID-19. Tu je odkaz na protokol FLCCC. [...]

Izrael Gaza operácia rukojemníci záchrana vyslobodenie

Vyjednávač Izraela pre AFP: Desiatky rukojemníkov v Gaze sú s určitosťou nažive

18.06.2024 06:22

Tisíce ľudí v Jeruzaleme vyjadrovali nespokojnosť s Netanjahuovou vládou.

Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Väčšina Ukrajincov stále považuje Zelenského za prezidenta. Putin pochválil KĽDR

18.06.2024 06:10

Aj keď prezidentovi Zelenskému uplynulo funkčné obdobie, aj bez volieb ho podľa prieskumu 70 percent Ukrajincov považuje za svojho prezidenta.

summit, Charles Michel

Lídri sa zatiaľ nezhodli, kto bude viesť Európsku úniu

18.06.2024 06:00

Lídri krajín Európskej únie sa na neformálnom summite v Bruseli na prvý raz nezhodli na obsadení vrcholných funkcií únie.

Ukrajina,

Dezertérov živiť nebudeme. Nemci chcú skresať sociálne dávky pre ukrajinských mužov

18.06.2024 06:00

Z vyše milióna ukrajinských utečencov v Nemecku je asi 210-tisíc dospelých mužov, ktorí by doma mohli bojovať. Mnohí nemajú prácu a žijú iba zo štedrej sociálnej pomoci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 40636x
Priemerná čítanosť článkov: 3694x

Autor blogu

Kategórie